O NAS

Koło naukowe NewTech to przede wszystkim młody, ambitny i kreatywny zespół studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Wierzymy, że pracą zespołową można osiągnąć bardzo dużo. Stawiamy sobie wysokie cele i z błyskiem w oku patrzymy w przyszłość na nowe projekty i kolejne wyzwania. Koło NewTech to pracowity team. Nasze motto to: nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania.

Działamy na terenie Katedry Systemów Energetycznych i Urządzeń Ochrony Środowiska, w związku z czym podczas realizacji każdego z naszych projektów stawiamy nie tylko na nowoczesność i innowacyjność rozwiązań, ale także na ich ekologiczną stronę oraz to, jak wpływają na otaczające nas środowisko. Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że planetę mamy tylko jedną i to właśnie my musimy zadbać o jej przyszłość – nowoczesną, ale i ekologiczną.

Nasz zespół specjalizuje się w automatyce, robotyce, druku 3D oraz nowoczesnych rozwiązaniach konsumenckich. Za cel postawiliśmy sobie wprowadzenie najnowocześniejszych technologii i urządzeń „pod strzechy”, tak aby każdy mógł z nich korzystać, nawet nie mając pojęcia o zasadzie ich działania. Za sobą mamy już projekt oraz budowę niskobudżetowej, domowej Drukarki 3D, opracowanie szeregu inteligentnych rozwiązań domowych, a obecnie zajmujemy się budową robota militarnego/saperskiego sterowanego ruchami ludzkiego ciała.

Zespół NewTech